TESLİMAT & SEVKİYAT

Siparişim ne kadar sürede elime geçer?

Normal şartlar altında bulunduğunuz bölgeye göre ve siparişinizin hafta içi ve hafta sonu olmasına göre kargo teslim sürelerimiz değişmektedir. Uzaklığınıza göre 24 ya da 48 saatte teslimat adresinde bulunmanız koşulu ile siparişiniz size teslim edilecektir.

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye’nin her noktasına teslimat yapan kuruluşlardır. Buna rağmen Türkiye sınırları içerisinde bulunduğunuz bölgede anlaşmalı kargolarımızın şubeleri yok ise buralara Mobil Bölge adı altında haftanın belirli günlerinde teslimat yapılmaktadır. Eğer bulunduğunuz bölge Mobil Bölge diye tabir edilen yerleşim birimlerinin de dışındaysa siparişinizi en yakın Mobil Bölge’den ya da şubeden almak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda burada belirtilen teslimat süreleri ve kargo ücretlerinde farklılıklar meydana gelebilir.

Ürün tedarik durumuna ve sipariş planlamamıza göre siparişiniz, ürün sayfasında belirtilen iş günü içerisinde kargoya verilir. Bunun yanında siparişinizin tatil günleri hariç aynı gün içinde kargoya verilme durumu da olabilmektedir.

 

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde e-posta adresinize siparişiniz ile ilgili kargo sevk bilgileri gönderilmektedir. Bu bilgi e-postası yardımı ile ürününüzün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edilmiş olduğunu görebilirsiniz.

 

Siparişim kargoya verildikten sonra siparişimi takip edebilir miyim?

Siparişiniz kargoya verildikten sonra tarafınıza kargo takip numaranızı içeren bir teslimat/sevk maili gelecektir. Bu kargo takip numarası ile ilgili kargo firmalarının web sitelerinde yer alan Kargo Takip bölümünden online takip edebilirsiniz.

 

Siparişim arızalı veya bozuk geldi ne yapmalıyım?

Kargonuzu teslim almadan önce yapmanız gerekenler;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir.

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir.

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize tekrar göndermelisiniz. Farklı kargo firması ile göndermeyiniz.

 

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır .

Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız.

 

Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Paket içeriği kontrol edilmeli eğer paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak tarafımıza geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz.

Eğer ürün kutusu size hasarlı ya da deforme olmuş olarak ulaştı ise paketi teslim almayarak doğrudan tarafımıza geri gönderebilirsiniz. Teslimat sonrası paketin hasarlı olduğunu fark ettiyseniz kargo görevlisine tutanak hazırlatarak tarafımıza göndermeniz gerekecektir.

 

Hatalı adres veya adreste bulamama durumundaki prosedür nedir?

Sitemize bildirmiş olduğunuz teslimat adresinin eksik ya da yanlış olması veya bu adreste teslimat esnasında bulunmuyor olmanız durumunda, siparişleriniz ilgili kargo şubesinde 1 gün bekletilir. Bu süre zarfında alınmayan ya da teslimat için irtibat kurulmayan siparişler banyonuz.com’a geri gönderilir. Bu ve benzer durumlarda tüm kargo giderleri alıcıya aittir.

 

Teslim alan kişi ve kapsamı nedir?

Siparişinizin kargo görevlisi tarafından teslimi esnasında belirtilen isme teslim edilmekle koşullandırıldıysa da alıcı teslimin belirttiği bir başka kişiye yapılmasını da talep edebilir. Söz konusu sipariş alıcıdan başka bir kişi ya da kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilmek istenen kişi ya da kuruluşun siparişi teslim almayı kabul etmemesinden şirket sorumlu tutulamaz.

Kategoriler

WhatsApp WhatsApp Hattı